No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR PLEPOLLI: DËSHIRA ËSHTË PËR TË RIFILLUAR KAMPIONATI, POR PËR KËTË VENDOS UEFA

PLEPOLLI: DËSHIRA ËSHTË PËR TË RIFILLUAR KAMPIONATI, POR PËR KËTË VENDOS UEFA

Kanë kaluar më shumë se një muaj që prej pezullimit të të gjitha aktiviteteve sportive në vend nga Qeveria e Kosovës si shkak i përhapjesë së pandemisë së koronavirusit, e cila e kapluar gjithë botën, përfshirë edhe shtetin tonë Kosovën.

Këtë pandemi mjaft vështirë po e përballojnë sportistët pasi janë të detyruar të stërviten në kushte shtëpie dhe jo në formë ekipore siç bëjnë në kushte normale.

Çështjen e fatit të kampionatit për Gazeta Olle e ka komentuar analisti i futbollit dhe ndihmës-trajneri i Flamurtarit të Prishtinës, Arsim Prepolli.

Sipas tij, e rrugës do të kishte qenë vazhdimi i kampionatit nga momenti që u pezullua.

“Sigurisht që gjithë sportdashësit mendojnë që sa më shpejt që është e mundur t’i rikthehemi tereneve sportive, e sidomos futbollit”, tha fillimisht Prepolli.

“Futbolli vërtet po na mungon shumë por që sipas mendimit timë primare në këtë preiudhë është shëndeti dhe gjërat tjera të jenë në plan të dytë”, shtoi tutje ai.

Anulimi i mundshëm i kampionatit sipas Plepollit duhet t’i lihet në dorë UEFA-s dhe FFK-s, të cilët sipas tij duhet të kenë fjalën kryesore.

“Kampionati se a do të fillon apo jo, dëshira ime është për PO, por këtë gjë vendos UEFA në bashkëpunim me FFK-në dhe ne sigurishtë do t’i respektojmë rregullat të cilat ata na preferojnë, duke shpresuar që e gjitha kjo të kalon sa më parë”, përfundoi Prepolli.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Insigne pas ndeshjes shpërthen keq me shokët e ekipit dhe trajnerin Gattuso

Lorenzo Insigne shumë i zemëruar me shokët e tij të skuadrës për mënyrën se si përfundoi Sassuolo-Napoli 3-3. Skuadra e De Zerbi rrëmbeu barazimin për...

Celina nuk e shpëton Dijonin nga humbja e radhës në Ligën 1

Dijoni vazhdon të ketë rezultate negative në elitën e futbollit francez. Në ndeshjen e vlefshme të javës së 28-të...

Recent Comments