No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR LAPORTA: DO TË KANDIDOJ PËR PRESIDENT, DO T'IA KTHEJMË PRESTIGJIN BARCELONËS

LAPORTA: DO TË KANDIDOJ PËR PRESIDENT, DO T’IA KTHEJMË PRESTIGJIN BARCELONËS

Barcelona përjetoi vitet më të bukura me Joan Laportën si president, nën drejtimin e të cilit fitoi 4 tituj kampionë, 2 Champions League, 3 Superkupa Spanje, 1 Kupë Mbreti, 1 Superkupë Evrope dhe 1 Botëror klubesh.

58-vjeçari, i cili qëndroi në postin e presidentit prej vitit 2003-2010, është gati të rikthehet në krye të klubit katalanas. “Duam të rikthejmë prestigjin e së kaluarës. Po punoj për të kandiduar për postin e presidentit, ndihem shumë i emocionuar. Dua të kthehem dhe mundësia ekziston.

Duhet të mendojmë shumë mirë se si mund ta kalojmë krizën ekonomike. Është e sigurt që fitimet nuk do të jenë njësoj, por e kam në mendje një projekt. Është e mundur të paraqitet një propozim i besueshëm që shërben për të përmirësuar imazhin institucional“, deklaron Laporta për Goal

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Insigne pas ndeshjes shpërthen keq me shokët e ekipit dhe trajnerin Gattuso

Lorenzo Insigne shumë i zemëruar me shokët e tij të skuadrës për mënyrën se si përfundoi Sassuolo-Napoli 3-3. Skuadra e De Zerbi rrëmbeu barazimin për...

Celina nuk e shpëton Dijonin nga humbja e radhës në Ligën 1

Dijoni vazhdon të ketë rezultate negative në elitën e futbollit francez. Në ndeshjen e vlefshme të javës së 28-të...

Recent Comments