No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR TOPSULMUESI I SUPERLIGËS SHPRESON QË KAMPIONATI DO TË VAZHDOJË

TOPSULMUESI I SUPERLIGËS SHPRESON QË KAMPIONATI DO TË VAZHDOJË

Edhe në Kosovë, ashtu si dhe në mbarë botën sporti është pezulluar që nga data 13 mars, për shkak të virusit korona.

Për shkak të kësaj situate shumë sportist po kalojnë në një periudh tejet të vështirë.

Në lidhje me këtë në një prononcim për BlicMedia, ka folur super sulmuesi i skuadrës së Dritës, Kastriot Rexha.

“Po jemi duke bërë stërvitje me plan program të cilin për çdo mbrëmje e marim nga stafi dhe për momentin po mundohemi sado pak ta mbajmë atë përgaditje fizike edhe pse është shumë e vështirë”, ka thënë fillimisht Rexha.

Sulmuesi i Dritës më tej ka folur edhe për Kampionatin e Superligës së Kosovës.

“Po mendoj se kampionati duhet të vazhdoj në momentin kur situata të qetësohet”, ka deklaruar, Kastriot Rexha.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments