No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR TOVËRLANI: TANI MË MIRË TË PUNOHET NË KOSOVË SE SA NË SHQIPËRI

TOVËRLANI: TANI MË MIRË TË PUNOHET NË KOSOVË SE SA NË SHQIPËRI

Trajneri i njohur kosovar, Afrim Tovërlani, ka zbuluar një prapaskenë të rëndësishme në lidhjen e drejtpërdrejtë me emisionin “FanZone” në SuperSport. Aktualisht në krye të Feronikelit, 53-vjeçari shpjegon pse nuk u bë e mundur dis vite më parë që të merrte drejtimin e Kukësit.

“Kam folur me presidentin Gjici. Kukësi ishte 12 pikë pas Skënderbeut. Ma tha: a mund të dalim kampion? I thashë jo. Nuk mund ta gënjesh dikë në sy, unë nuk e bëj dot. I garantova Europën, përmes kampionatit ose Kupës, pasi ishin endë në garë. Skënderbeu kishte skuadër të fortë, nuk ishte shkapërderdhur akoma. I thashë që nuk dalim dot kampion.”

Tovërlani deklaroi më pas se klima në Kosovë për një trajner është më e favorshme se në Shqipëri.

“Me aq sa e njoh futbollin, në klubet e Shqipërisë, në shumicën e rasteve, vendosin bosët, jo trajnerët. Ndoshta është klima më e mirë tani të punohet në Kosovë, se sa në Shqipëri. Kam folur me lojtarë që kanë luajtur atje dhe e di që është më e vështirë puna e trajnerit në Shqipëri”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Insigne pas ndeshjes shpërthen keq me shokët e ekipit dhe trajnerin Gattuso

Lorenzo Insigne shumë i zemëruar me shokët e tij të skuadrës për mënyrën se si përfundoi Sassuolo-Napoli 3-3. Skuadra e De Zerbi rrëmbeu barazimin për...

Celina nuk e shpëton Dijonin nga humbja e radhës në Ligën 1

Dijoni vazhdon të ketë rezultate negative në elitën e futbollit francez. Në ndeshjen e vlefshme të javës së 28-të...

Recent Comments