No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR SHOTANI KRITIKON KLUBET PËR PAGAT E LOJTARËVE

SHOTANI KRITIKON KLUBET PËR PAGAT E LOJTARËVE

Trajneri i njohur kosovar, Bekim Shotani, ka deklaruar se klubet duhet respektuar kontratat e lojtarëve dhe se vendimet për ulje pagash janë jo reale dhe të papranueshme.

Shotani në një prononcim për Gazetën inFokus ka folur edhe për ndihmat financiare të cilat FFK i ka dhuruar klubeve.

“Mendoj që klubet duhet ti kryejnë obligimet ndaj lojtarëve. Edhe pse kampionati është ndërprerë duhet respektuar kontratat e futbollistëve. Vendimet për zvogëlimin e pagave janë jo reale dhe të papranueshme”.

“Sa i përket mjeteve që ka nda FFK-ja janë të mirëseardhura dhe është obligim i FFK-së në këto situata emergjente ti përgjigjet klubeve. Besoj që FFK do t’ju jep ndihma klubeve prap, sepse edhe do ketë fonde nga UEFA”.

“Shpresoj që do ketë mjete ndihmëse edhe për kampionatin e ri 2020/2021. E kjo është shumë me rendësi tu ndihmohet klubeve për përgatitjen për kampionatin e ri pasi shumë klube janë në krizë financiare”, shtoi Shotani.

Tekniku i vushtrrias aktualisht është pa skuadër.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments