No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR RUSTU: TURQIA E KA KURËN PËR KORONAVIRUSIN

RUSTU: TURQIA E KA KURËN PËR KORONAVIRUSIN

Rustu Recber është një nga personazhet e botës së sportit, që u infektuar nga COVID-19. Ish-portieri i njohur, i cili është rekordmen për numrin e ndeshjeve me kombëtaren turke, për disa ditë qëndroi në spital nën kujdesin e mjekëve.

Edhe pse ka qenë një sportist, ai pati probleme me frymëmarrjen. Tani Rustu e ka lënë spitalin dhe ka folur në lidhje me përballimin e këtij virusi të re, madje tregon se ka edhe një kurë për ta kaluar këtë situatë të vështirë.

“Ka një kurë për këtë virus dhe Ministria jonë e Shëndetësisë e ka zbatuar në Turqi. Mjekët e kanë aplikuar këtë metodë gjerësisht për 10 ditë sa isha i shtrirë dhe janë impenjuar maksimalisht. E pata keq punën, por tani jam mirë”, është shprehur Rustu Recber, sipas Tuttomercatoweb

Artikulli paraprakSHOTANI KRITIKON KLUBET PËR PAGAT E LOJTARËVE
Artikulli i ardhshëm

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Del Piero: Lënia në stol e Ronaldos, veprim i zgjuar nga Pirlo

Alessandro Del Piero pranon se Juventusi e befasoi me lojën kundër Lazio. Ish-kapiteni bardhezi shton se lënia në stol e Cristiano Ronaldos ishte një...

Zidane: Nuk përfshihem në punët e gjyqtarëve!

Zinedine Zidane mbajti gjuhën, kur fliste për lojën e diskutueshme dhe, si gjithmonë, ndoqi politikën e tij për të mos folur për arbitrat. Polemikat për...

Batatina me propozim interesant për derbin gjilanas

Kryendeshja e javës së 24-t në Superligën e Kosovës në futboll sjell derbin gjilanas mes Dritës dhe Gjilanit. Ndonëse objektivat i kanë të ndryshme, prapë...

Ramadani: Mentaliteti është ajo që ka ndryshuar Prishtinën

Prishtina është skuadra më në formë në stinorin pranveror në kuadër të elitës së futbollit kosovar. Skuadra kryeqytetase e ka nisur mbarë pranverën në futbollin...

Recent Comments