No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR LUSHTAKU: PAKO E FFK-SË INFUZION PËR KLUBET

LUSHTAKU: PAKO E FFK-SË INFUZION PËR KLUBET

Pak ditë më parë Federata e Futbollit  Kosovës ka ndarë një pako emergjente për futbollistë, gjyqtarë e delegat të tyre.

Këto mjete financiare të ndara nga FFK, tashmë kanë nisur të ekzekutohen dhe të dalin në xhirollogaritë e të lartë-cekurve.

Këtë pako emergjente, trajneri i njohur drenicas, Tahir Lushtaku e ka quajtur si infuzion mjaft pozitiv për klubet që kishin probleme financiare.

“Mendoj që është shumë pozitive kjo pako emergjente si për staf, futbollistë, refer e delegat nga ana e FFK-së. Është një shumë emergjente prej 350 euro që sa do pak do ju ndihmon në aspektin financiar e ku dihet që disa klube kanë vështirësi financiare dhe për to pritet të jetë një infuzion pozitiv”, tha fillimisht Lushtaku për Olle.

“Natyrisht ka qenë shumë e domosdoshme dhe është diçka e mirë që ka bërë FFK të ju del në ndihmë në këtë kohë pandemie me virus dhe gjendja në çfarë jemi, pasi ky virus ka paralizuar gjithë botën, ku shpresoj që kalon sa më parë dhe t’i kthehemi normalitetit”, shtoi ai.

“Futbolli ka koston e lartë financiare që të funksionon në mënyrë më të mirë të mundshme dhe mendoj që për shumë klube do të jetë shumë e vështirë ndoshta edhe t’i vazhdoj garat por shpresoj që të gjejnë forma dhe mënyra që edhe kampionati i futbollit në Kosovë të vazhdon pas virusit dhe gjithçka të shkoi mirë si për klubet ashtu edhe për futbollistët e në përgjithësi rrjedha e gjithë garave sportive në vend”, përfundoj Lushtaku.

Lushtaku, që nga janari nuk drejton asnjë skuadër pas largimit nga skuadra e Drenicës, skuadër kjo që tashmë drejtohet nga tekniku mitrovicas Gani Sejdiu.

Artikulli paraprak
Artikulli i ardhshëmDYBALA PËRJETËSISHT JUVENTIN

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Ademi takohet me zv/presidentin e ri të DFB-së, në qershor nis realizimi i projekteve të përbashkëta

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, i cili po qëndron për vizitë pune në Gjermani, është takuar me zëvendëspresidentin e ri të Federatës së Futbollit...

Sekreti i Chelseat, ngrohja e këpucëve me mikrovalë!

Mbrapa momentit të mirë të Chelsea-t pas marrjes së drejtimit të ekipit nga ana e Thomas Tuchel, duket se fshihet një pajisje elektroshtëpiake. Sipas The...

Verrati: Mund të fitojmë gjithçka

Marco Verrati ka folur për kanalet zyrtare të Paris Saint-Germain. “Ky vit është më i komplikuar për gjithçka: në jetë, në sport, kudo. Po jetojmë...

Recent Comments