No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A JUVENTUSI KONFIRMON SHËRIMIN NGA COVID-19 TË MATUIDIT DHE RUGANIT

JUVENTUSI KONFIRMON SHËRIMIN NGA COVID-19 TË MATUIDIT DHE RUGANIT

Juventusi u prek nga COVID-19 dhe ishin tre futbollistë që dolën pozitivë. Së fundmi klubi bardhezi ka njoftuar se dy prej tyre janë shëruar dhe bëhet fjalë për Ruganin, i cili ishte i infektuari i parë te bardhezinjtë, dhe francezin Matuidi.

“Daniele Rugani dhe Blaise Matuidi iu nënshtruan, protokollit, një testi të dyfishtë për COVID-19. Testet sollën përgjigje negative dhe lojtarët janë shëruar plotësisht dhe nuk është e detyrueshme të qëndrojnë të izoluar në shtëpi”, thuhet në deklaratën e klubit italian.

Edhe Paolo Dybala ka dalë pozitiv me Coronavirus dhe pritet përgjigja e testit tjetër për të mësuar nëse ai dhe partnerja  e tij ia kanë hedhur. 

Artikulli paraprakDYBALA PËRJETËSISHT JUVENTIN
Artikulli i ardhshëmFUTBOLLI ËSHTË VETË JETA

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Agim Sopi i kundërpërgjigjet Abedin Zekës, sqaron situatën e Traores

Agim Sopi, trajneri shqiptar i klubit suedez, Osterlen FF, po akuzohet nga presidenti i Trepça 89, Abedin Zeka, se orkestori transferimin e...

Dy talente të futbollit llapjan në prova te Galatasaray

Kosova tash e sa kohë është dëshmuar si çerdhe e talenteve të futbollit dhe gjithnjë e më shumë futbollistët e rinj po...

Kryeziu para ndeshjes me Gjilanin: Arbëria nuk ka asgjë për humbur, udhëtojmë vetëm për fitore

Futbollisti i Arbërisë së Dobrajës, Almir Kryeziu e ka komentuar ndeshjen e radhës skuadrës së tij në Superligën e Kosovës. Në kuadër të javës së...

Më 4 e 5 mars turneu “Adem Jashari”

Për nder të Epopesë së UÇK-së, nën patronatin e FFK-së – Komisionit të Futsallit, më 4 dhe 5 mars, do të organizohet edicioni i...

Recent Comments