No menu items!
Ballina SUPERLIGA FC PRISHTINA IA HUQ ME TABELAT FINANCIARE TË FFK-SË, KËRKON SQARIM!

FC PRISHTINA IA HUQ ME TABELAT FINANCIARE TË FFK-SË, KËRKON SQARIM!

Prishtina e ka bërë një gabim trashanik në kalkulimin e të ardhurave financiare që Federata e Futbollit të Kosovës ua ka dhënë klubeve.

Faqja zyrtare e Prishtinës ka kërkuar sqarim dhe kërkim falje nga FFK për shumën e 117,876 eurove.

Siç shihet në emërtimin mbi shifër, ajo është vlera për zhvillimin e akademisë, e jo totali që i ka marrë klubi bardhekaltër, i cili në fakt qëndron në anën tjetër të tabelës – 71.962 euro.

Më poshtë mund të lexoni njoftimin e plotë të Prishtinës:

“Me keqardhje duhet të themi që as në këtë kohë pandemie e në karantinim, FC Prishtina dhe anëtarët e saj nuk po mundën të qëndrojnë të qetë dhe duhet të reagojmë,

Pasi që në media ka qarkulluar një tabelë e të ardhurave nga FFK për klube, me gabim a po me vetëdije, duhet të themi se,

FC Prishtina ka pranuar 12,500.00 euro për drejtat televizive, 36,134.060 dhe 9,000.00 nga solidariteti i UEFA-s, por 14,327.00 euro klubi nuk i ka pranuar, por lojtarët dhe disa nga punëtorët e saj meqenëse klubi ka mbi 55 të punësuar, ndërsa të holla kanë pranuar 35 anëtarë të saj.

Deri këtu qëndrojmë në rregull, por në shifrën paraprake në kolonën ku figuron FC Prishtina, në kolonën 2. ku figurojnë 117,876.00 euro, klubi nuk e dinë se çka janë, as nga vijnë as nuk i ka pranuar ashtu siç dikush është ka aludon.

Andaj, kërkojmë sqarim dhe kërkim falje nga ana e FFK-s për këtë lëshim të qëllimshëm apo jo”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments