No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A DYBALA PËRJETËSISHT JUVENTIN

DYBALA PËRJETËSISHT JUVENTIN

Paulo Dybala është e tashmja dhe e ardhmja e Juventusit dhe për këtë nuk asnjë dyshim. Pesha e Ronaldos ka eklipsuar disi argjentinasin tek bardhezinjtë, por gjithsesi ai është një element shumë i rëndësishëm për kampionët në fuqi të Italisë. Tashmë “Zonja e Vjetër” ka nisur punën për të rinovuar kontratat e Bonuccit, Szczęsny-t, Cudrados e Matuidië dhe ato të Chellinit dhe Buffonit, me firmat e tyre që mbeten formalitet. Mes këtyre emrave nuk mund të mungonte dhe Dybala.

Marrëveshja mes palëve është arritur. Kontrata aktuale, që i skadon në vitin 2022 argjentinasit, do të zgjatet deri në vitin 2025, me opsion të zgjatet edhe 2 sezone të tjera, ateherë kur Dybala të jetë 32 vjeç. Teorikisht duket si një kontratë e përjetshme. Aspekti ekonomik duket se nuk do jetë problem, pasi palët kanë shprehur vullnetin e tyre të plotë për të vazhduar bashkëpunimin.

Vetë argjetninasi është shprehur shumë herë që në mendjen e tij nuk ka asnjë skaudër tjetër përveç Juventusit dhe tashmë kjo deklarate e 26 vjeçarit po vëretohet plotësisht.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ademi e Salihu takojnë trajnerin gjerman

Presidenti Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu kanë zhvilluar sot takim me përzgjedhësin e Kombëtares U21, Michael Nees. Gjatë këtij takimi u...

Ndërron jetë legjenda e futbollit kroat

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare legjenda e futbollit kroat, Zlatko Kranjçar- “Cico” Kranjëar ka ndërruar jetë në mëngjesin e sotëm në spitalin e Merkurit,...

E thotë agjenti i lojtarit; Mendy është Mbappe i mbrojtjes

Mbrojtësi i Real Madrid, Ferland Mendy, ishte heroi i madrilenëve në duelin kundër Atalantës në Champions League. Francezi shënoi golin e fitores në Bergamo...

Pioli: Milani nuk hidhet poshtë për dy ndeshje

Milani fitoi kundër Romës dhe tani numëron 8 pikë më shumë se verdhekuqtë. Synimi është që në fund të sezonit kuqezinjtë të jenë në...

Recent Comments