No menu items!

Federata e Futbollit të Kosovës ditë më parë vendosi një pako të ndihmës emergjente me mjete vetanake përmes së cilës do të ndihmohen klubet, futbollistët, delegatët dhe gjyqtarët.

Zëri.info merr vesh se tashmë ka nisur ekzekutimi i mjeteve ndaj futbollistëve për ta kaluar sa më lehtë këtë kohë krizë që ka shkaktuar pandemia koronavirus.

Lajmin e ka konfirmuar edhe anëtari i Bordit të Shoqatës të Mbrojtjes së të drejtave të futbollistëve Liridon Kukaj.

“Sa për të qenë më të qartë ato nuk janë paga, janë ndihmesë e federatës ndaj futbollistëve, pasi disa klube po e marrin si paga e në fakt nuk është ashtu”, ka thënë Kukaj, duke konfirmuar se tashmë janë nisur të shpërndahen ato mjete.

Lajmin se tashmë pagat i kanë marrë e ka konfirmuar edhe një lojtar i Flamurtarit në kushte anonimiteti.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Kosova mund të ketë telashe për shkak të Covidit në ndeshjet e marsit

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll muajin e ardhshëm nis një cikël tjetër kualifikues, atë të Botërorit “Katari 2022”. Do të grumbullohet më 22 mars,...

Muri i Atalantas bie pas 85 minutash, feston Reali

Fitore në frymën e fundit! Real Madrid gjen golin që ndoshta është tepër i rëndësishëm për fatin e kësaj përballje me eliminim direkt, duke...

City i pandalshëm edhe në Champions League

Manchester City është me një këmbë në fazën çerekfinale të UEFA Champions League, pasi ka mposhtur Borussia Monchengladbach në ndeshjen e parë me shifrat...

Presidenti i Dritës vjen me një reagim pasi u mposhtën sot në Prishtinë

Drita ka pësuar një humbje të hidhur e treta rresht përballë Prishtinës, por duket se kjo e fundit ishte më e hidhura.

Recent Comments