No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR TREPÇA: FFK E PARA QË NA DOLI NË NDIHMË

TREPÇA: FFK E PARA QË NA DOLI NË NDIHMË

Një prej katër klubeve më të mëdha në vend, Trepça, ka falënderuar Federatën e Futbollit të Kosovës për pakon e ndihmave.

Klubi mitrovicas ka shkruar në faqen zyrtare se ndihma e FFK-së është e shumë e nevojshme në këtë periudhë.

“KF Trepça: Feleminderit Federatë e Futbollit.

Klubi jonë që nga themelimi i Federatës së Futbollit të Kosovës shpesh edhe me pasoja të medha ka përkrahur dhe ka respektuar qdo vendim të FFK-së.

Tani kur Federata po punon pa dallime të klubeve nuk mundemi mos të shprehim respektin dhe falenderimin për krytarin e Federatës z. Agim Ademi, komitetin ekzekutiv dhe të të gjith stafin FFK-së e cila në këtë kohë të pandemisë është e para që na doli në përkrahje të klubeve dhe kështu po na mundëson që të vazhdojmë dhe të ruajm disponim dhe konekcionin e lojtarëve”, njofton klubi mitrovicas. Tash e sa vite, “Xehetarët” garojnë në Ligën e Parë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shpërthen Pirlo: Shikoni ndeshjet dhe pastaj komentoni, do më tregoni ju se çfarë duhet të bëj?!

Zhgënjimi për barazimin ndaj Veronës ka qenë i madh në kampin e Juventusit dhe kjo gjë u pa qartë edhe te trajneri Andrea Pirlo,...

Klopp do të largohet nga Liverpool, kjo është oferta që e josh!

Kohës së Jurgen Klopp në krye të Liverpoolit duket se po i vjen fundi. Kjo është ajo që bëjnë me dije mediat angleze, sipas...

Superliga vazhdon sot me dy ndeshje, derbi zhvillohet në Podujevë

Sot do të zhvillohen dy ndeshjet e radhës në kuadër të javës së 22-të në Superligën e Kosovës në futboll. Kampioni në fuqi, Drita, pritet...

Bayern blindon talentin, arrin akordin për rinovimin e kontratës

Para pak ditësh Gjermania mundi të bindë Jamal Musiala të bashkohet me kombëtaren e “Panzerave” dhe jo të Anglisë. Mbrëmjen e djeshme ka pasur...

Recent Comments