No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR ERDIN HASHANI KRITIKON SHOQATËN PËR MBROJTJEN E FUTBOLLISTËVE

ERDIN HASHANI KRITIKON SHOQATËN PËR MBROJTJEN E FUTBOLLISTËVE

Trajneri dhe analisti i futbollit kosovar, Erdin Hashani, ka kritikuar Shoqatën për Mbrojtjen e Futbollistëve të Kosovës.

Ai ka theksuar se kjo shoqatë është për mbrojtjen e të drejtave të futbollistëve e jo për të propozuar uljen e pagave të tyre, përcjellë Gazeta Olle.

“Shoqata per mbrojtjen e te drejtave te futbollistave te Kosoves ka bo nje propozim qe deri ne 50% e pages qe ti ulen futbollistave.

Qysh mbrohen te drejtat e futbollisteve me lyp me jave pergjysmu rrogat?!”, ka shkruar Hashani në Facebook.

Në komente ka reaguar Liridon Kukaj, pjesë e shoqatës.

“Ajo osht propozim marrveshje me ju ul rrogat maksimumi deri ne 50% ( jau kan jep te pergjysmume edhe pa i vet hiq lojtart).

Edhe propozimi i shoqates esht te ulen kapitenet e ekipeve me kryesit e tyne dhe ta diskutojn uljen e pagave dhe shumen e ndalun deri sa te zgjat epidemia jo tjau falin klubeve por te bojn marrveshje te nenshkruar qe ato mjete tiu paguhen lojtareve pas epidemis”, shkroi Kukaj.

Kujtojmë që kjo shoqatë ka qenë shumë pasive gjatë vitit të kaluar, për t’u “ngjallur” sivjet në pandemi. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments