No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA LA LIGA RAKITIC: S'JAM THES ME PATATE, JAM UNË QË VENDOSI PËR TË ARDHMEN

RAKITIC: S’JAM THES ME PATATE, JAM UNË QË VENDOSI PËR TË ARDHMEN

Ivan Rakitic është një nga emrat më të përfolur për t’u larguar nga Barcelona. Mesfushori kroat ka një kontratë deri në vitin 2021 dhe ardhja e De Jong i ka hequr postin e titullarit. 32-vjeçari ka folur hapur për të ardhmen për Mundo Deportivo, aty ku ndalet edhe te Sevilla, skuadër ku kaloi tre sezone fantastike.

Të ardhmen time e vendos unë. Nuk jam një thes me patate. Dua të luaj në një klub ku më duan dhe vlerësojnë, aty ku edhe familja ime ndihet mirë. E kam thënë përherë që Barcelona është vendi perfekt, por dua të zbavitem dhe të ndihmoj skuadrën.

Pjesa e parë e sezonit ishte e çuditshme, ishte shumë befasuese në aspektin negativ. Gjithmonë mund të mësosh nga situata të tillë, duhet ta bësh një gjë të tillë dhe të përmirësohesh. Nuk duhet të tentosh t’i kuptosh disa gjëra që ndodhin, thjeshtë duhet t’i pranosh.

E ardhmja? Do të vendos për atë që është më e mira për mua dhe familjen. Kam një dashuri të veçantë për Sevillan, do të ishte një ëndërr e madhe ta vishja përsëri atë fanellë. Por, nuk varet nga unë, Monchi dhe Sevilla e kanë numrin tim të telefonit. Nuk më kanë telefonuar, para pak kohësh kisha edhe ditëlindjen… “, përfundon Rakitic. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments