No menu items!
Ballina SUPERLIGA PAUZA NGA KORONAVIRUSI I KËNDELL FUSHAT E FUTBOLLIT

PAUZA NGA KORONAVIRUSI I KËNDELL FUSHAT E FUTBOLLIT

Tashmë ka kaluar një muaj prejse Qeveria e Kosovës, ka vendosur pezullimin e të gjitha aktiviteteve sportive për shkak të përhapjes së koronavirusit në vendin tonë.

Pezullimi i aktiviteteve përfshin edhe ndalimin e stërvitjeve në grupe, gjë e cila ka bërë që futbollistët ta mbajnë formën e tyre me stërvitje individuale.

Derisa për futbollistët dhe tifozët kjo pauzë po bëhet e neveritshme, megjithatë ajo për diçka i ka anët pozitive. Në fakt, fushat e futbollit në vendin tonë janë rigjeneruar dhe pamjet e tyre tashmë janë të shkëlqyeshme. Fusha në stadiumin “Ferki Aliu” në Vushtrri dhe ajo në stadiumin “18 Korriku” në Klinë janë këndellur dhe kanë marrë pamje fantastike, andaj shpresojmë që sa më parë të krijohen kushtet që aty të kthehen për lojë edhe futbollistët.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Del Piero: Lënia në stol e Ronaldos, veprim i zgjuar nga Pirlo

Alessandro Del Piero pranon se Juventusi e befasoi me lojën kundër Lazio. Ish-kapiteni bardhezi shton se lënia në stol e Cristiano Ronaldos ishte një...

Zidane: Nuk përfshihem në punët e gjyqtarëve!

Zinedine Zidane mbajti gjuhën, kur fliste për lojën e diskutueshme dhe, si gjithmonë, ndoqi politikën e tij për të mos folur për arbitrat. Polemikat për...

Batatina me propozim interesant për derbin gjilanas

Kryendeshja e javës së 24-t në Superligën e Kosovës në futboll sjell derbin gjilanas mes Dritës dhe Gjilanit. Ndonëse objektivat i kanë të ndryshme, prapë...

Ramadani: Mentaliteti është ajo që ka ndryshuar Prishtinën

Prishtina është skuadra më në formë në stinorin pranveror në kuadër të elitës së futbollit kosovar. Skuadra kryeqytetase e ka nisur mbarë pranverën në futbollin...

Recent Comments