No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A MJEKËT NUK E PËRKRAHIN IDENË E RINISJES SË FUTBOLLIT NË ITALI

MJEKËT NUK E PËRKRAHIN IDENË E RINISJES SË FUTBOLLIT NË ITALI

Instituti Nacional i Shëndetësisë në Itali nuk përkrah idenë që edicioni i futbollit të vazhdojë.

Federata e Futbollit të Italisë, Serie A dhe ministri i sportit, Vincenzo Spadafora janë pajtuar që të kompletohet edicioni 2019\2020, atëherë kur është e sigurt të bëhet kjo.

Synimi është që stërvitjet të vazhdojnë më 3 maj, ndërsa që edicioni të përfundoj në muajin gusht.

Por Instituti i Shëndetësisë vlerëson se edicioni aktual duhet të anulohet. Ky institut vlerësohet trupi kryesor tekniko-shkencor në shërbim të mjekësisë italiane.

“Futbolli është sport i kontaktit dhe për këtë ka rrezik të transmetimit. Dikush ka propozuar monitorim të lojtarëve, me teste që do të mbaheshin thuajse çdo ditë”, ka thënë Giovanni Rezza nga Instituti i Shëndetësisë.

“Po më duket një kthesë e vështirë, ndërsa ne jemi gati në maj. Nëse më duhet të jap opinion teknik, atëherë do të them se nuk është e favorshme për të vazhduar me garën. Mendoj se komitetet teknike dhe shkencore do të pajtoheshin. Më pas politika do të vendos”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bledar Devolli tregon kush është trajneri më i mirë në Kosovë

Sot u zhvilluan dy ndeshje të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në futboll. Ballkani u mposht minimalisht në derbin e javës nga Llapi...

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin

Xhiro e 22-të e Superligës së Kosovës sot na solli dy ndeshje të cilat ndikuan në ndryshimin e renditjes tabelare, duke e...

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Recent Comments