No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR MESSI: MJEKËT JANË HERONJ

MESSI: MJEKËT JANË HERONJ

Java që lamë pas ishte ‘Java e Punonjësve Mjekësorë’ në mbarë botën. Të gjithë ata janë në vijën e parë të zjarrit dhe po luftojnë me Coronavirusin çdo ditë. Ata janë herojntë e vërtetë dhe meritojnë respekt dhe një mesazh për ta ka dhe kapiteni i Barcelonës, Leo Messi.

”Ditën e djeshme përfundoi ‘Java e Punonjësve Mjekësorë’ dhe së bashku me ‘Unicefin’, i shpreh mirënjohjen time për punën e mrekullueshme që ata po bëjnë”, shkruan Messi në një postim në “Instagram”.

”Ata janë heronj të cilët edhe pse janë larg familjarëve të tyre, punojnë ditë e natë që ne të jemi të sigurtë nga Covid-19. Faleminderit për punën e palodhur, sidomos me gratë shtatzanë, adoleshentë dhe fëmijët”, mbyll argjentinasi. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Chelsea vazhdon me fitore  në Premierligë

Skuadra e Chelsea po vazhdon më fortë të lartë në Premierligën angleze. Londinezët sonte kanë arritur të shënojnë fitoren...

Del Piero: Lënia në stol e Ronaldos, veprim i zgjuar nga Pirlo

Alessandro Del Piero pranon se Juventusi e befasoi me lojën kundër Lazio. Ish-kapiteni bardhezi shton se lënia në stol e Cristiano Ronaldos ishte një...

Zidane: Nuk përfshihem në punët e gjyqtarëve!

Zinedine Zidane mbajti gjuhën, kur fliste për lojën e diskutueshme dhe, si gjithmonë, ndoqi politikën e tij për të mos folur për arbitrat. Polemikat për...

Recent Comments