No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR LORIK CANA RRËFEHET NGA KARANTINA

LORIK CANA RRËFEHET NGA KARANTINA

Lorik Cana ka një jetë më pak impenjative prej verës së vitit 2016. 36-vjeçari nga Gjakova udhëhoqi kombëtaren në qindra beteja dhe u tërhoq pas Euro 2016. Tani merret me fondacionin e tij, punën si ambasador dhe familjen. Karantinën po e kalon në Itali siç tregon për Klan Kosova, ndërsa ndeshjes së famshme kundër Serbisë që nuk përfundoi kurrë (14 tetor 2014) nuk do i ndryshonte asgjë.

KORONAVIRUSI– “Kam humbur miq të afërt nga koronavirusi. Ka vdekur ish-presidenti i Marseille, me të cilin kam pasur një afërsi të madhe. Gjithashtu, edhe një mik në Londër, i cili njihet shumë nga komuniteti shqiptar në Londër. Ky virus është duke u përhapur me të madhe”.

VËSHTIRËSIA – “Është periudha më e vështirë që prej Luftës së Dytë Botërore, kjo situatë është tejet e rëndë. Më duket një gjendje shokuese, po humbin jetën shumë persona nga ky virus, por populli është i bashkuar. Nuk i kam dëgjuar italianët ta këndojnë himnin përveç në futboll, por kjo po ndodh edhe tani. Njerëzit po mundohen të jenë sa më të ndërgjegjshëm”.

NDESHJA NË BEOGRAD – “Nuk e kam kujtuar të them të drejtën, por ma kujtojnë të tjerët. Kjo situatë kishte marrë jehonë të madhe aso kohe. Në përgjithësi është një histori me të mira dhe të këqijat e veta. Nuk e kisha ndryshuar për asnjë presje”.

FAMILJA – “Zakonisht e kemi ndarë kohën me nusen kështu, ajo fle më herët me djalin, e unë kujdesem për vajzën që është vetëm 3 muajshe dhe nuk ka shumë gjumë natën. Kohën time e kam pas orës 22:00, që merrem me gjera personale, aktivitete që duhen mbyllur. Kam dy muaj që nuk qethem (qesh).

Ronaldon e qethi gruaja?! Uu larg qoftë(qesh). Masat për mos t’u prekur nga koronavirusi i kam marrë, por duhet të marr masat për mos t’u shëndoshur, megjithëse po mundohem. Jam treguar pozitiv gjatë kësaj kohe sepse e kam djalin pranë, ai si çdo fëmijë është i ndjeshëm nga situata e vetizolimit. I kemi thyer nja 3-4 llampa me top në shtëpi por nuk na ka bërtit mami (qesh). Ajo që më mungon është që nuk po mundem të dalë në park me fëmijët, si dhe të bëj aktivitete tjera”, përfundon Cana, ish-kapiteni legjendar i Shqipërisë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Ademi takohet me zv/presidentin e ri të DFB-së, në qershor nis realizimi i projekteve të përbashkëta

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, i cili po qëndron për vizitë pune në Gjermani, është takuar me zëvendëspresidentin e ri të Federatës së Futbollit...

Sekreti i Chelseat, ngrohja e këpucëve me mikrovalë!

Mbrapa momentit të mirë të Chelsea-t pas marrjes së drejtimit të ekipit nga ana e Thomas Tuchel, duket se fshihet një pajisje elektroshtëpiake. Sipas The...

Verrati: Mund të fitojmë gjithçka

Marco Verrati ka folur për kanalet zyrtare të Paris Saint-Germain. “Ky vit është më i komplikuar për gjithçka: në jetë, në sport, kudo. Po jetojmë...

Recent Comments