No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR FARFAN I BIE PISHMAN, MBËSHTET ULJEN E PAGAVE

FARFAN I BIE PISHMAN, MBËSHTET ULJEN E PAGAVE

LIVE

“Tërhiqet” Farfan: Po tallesha, mbështes klubin për uljen e rrogave

schedule08:11 – 13 Prill, 2020

Jefferson Farfan i befasoi të gjithë ditën e shtunë. Lokomotiva e Moskës ka vendosur të ulë me 40% rrogat e lojtarëve dhe “veterani” peruan nuk u përmbajt aspak në një bisedë të bërë Guizasola, me të cilin ka luajtur në kombëtaren latine.

“Le të luajnë me gjithçka përveç parave të mia. Klubi më dërgoi një letër në rusisht, nga e cila nuk kuptoja asgjë. E grisa menjëherë, ata donin të talleshin me mua“, u shpreh sulmuesi, i cili ka bërë prapakthehu, duke theksuar se ka qenë duke bërë shaka. “Mes shumë batutave që bëmë, thashë që isha kundër uljens së rrogave nga drejtuesit e klubit, të cilët kanë rënë dakord me gjithë lojtarët për një veprim të tillë.

Dua t’i sqaroj të gjithë që ishte pjesë e një shakaje, jam dakord për uljen e rrogave. Duhet të theksojmë solidaritetin tonë në momente të vështira, kështu që mbështes klubin tim më shumë se kurrë”, përfundon Jefferson Farfan.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bledar Devolli tregon kush është trajneri më i mirë në Kosovë

Sot u zhvilluan dy ndeshje të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në futboll. Ballkani u mposht minimalisht në derbin e javës nga Llapi...

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin

Xhiro e 22-të e Superligës së Kosovës sot na solli dy ndeshje të cilat ndikuan në ndryshimin e renditjes tabelare, duke e...

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Recent Comments