No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR BESART BERISHA BEFASON ME SKUADRËN E RE

BESART BERISHA BEFASON ME SKUADRËN E RE

Sulmuesi kosovar i Western United, Besart Berisha, është buzë largimit nga Australia dhe kalimit në klubin e Superligës së Indisë, Chennaiyin.

Berisha duket se karrierën do ta vazhdojë shumë larg Australisë, në Indi te klubi Chennaiyin, raporton Express.

34-vjeçari, të cilit i mbaron kontrata me klubin e A-League në fund të sezonit – i ka shënuar 14 gola në 19 ndeshje në ligë gjatë këtij sezoni.

Sulmuesi i lindur në Prishtinë është golashënuesi më të mirë në histori të A-League, pasi i ka regjistruar 131 gola për Berlboure Victory, Brisbane Roar dhe United gjatë karrierës së tij në vendin e largët.

Kosovari iu bashkua Unitedit në shtator pas një aventure të shkurtër në Japoni, por duket se edhe rikthimi në Australi do të jetë afatshkurtër për të.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ademi e Salihu takojnë trajnerin gjerman

Presidenti Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu kanë zhvilluar sot takim me përzgjedhësin e Kombëtares U21, Michael Nees. Gjatë këtij takimi u...

Ndërron jetë legjenda e futbollit kroat

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare legjenda e futbollit kroat, Zlatko Kranjçar- “Cico” Kranjëar ka ndërruar jetë në mëngjesin e sotëm në spitalin e Merkurit,...

E thotë agjenti i lojtarit; Mendy është Mbappe i mbrojtjes

Mbrojtësi i Real Madrid, Ferland Mendy, ishte heroi i madrilenëve në duelin kundër Atalantës në Champions League. Francezi shënoi golin e fitores në Bergamo...

Pioli: Milani nuk hidhet poshtë për dy ndeshje

Milani fitoi kundër Romës dhe tani numëron 8 pikë më shumë se verdhekuqtë. Synimi është që në fund të sezonit kuqezinjtë të jenë në...

Recent Comments