No menu items!
Ballina SPORTE TJERA BASKETBOLLI NË SPANJË PRITET TË VAZHDOJË NË ISHUJT KANARE

BASKETBOLLI NË SPANJË PRITET TË VAZHDOJË NË ISHUJT KANARE

Kampionati elitar i basketbollit në Spanjë, Liga Endesa pritet të rinisë. Ndeshjet pritet të luhen në Ishujt Kanare, shkruan “Mundo Deportivo”.

Ishujt Kanare duken se janë prekur më pak nga koronavirusi dhe autoritet e basketbollit të Spanjës po e shqyrtojnë seriozisht mundësinë që të vazhdohet kampionati në këtë vend. Pritet të merret një vendim për të ardhmen e stinorit më 20 prill gjatë videokonferencës së radhës.

Pas 23 xhirove në Liga Endesa kryeson Barcelona me 19 fitore, një më tepër se Real Madridi që zë vendin e dytë.

Në disa vende nëpër botë, përfshirë edhe në Kosovë, është vendosur të anulohet kampionati i basketbollit shkaku i koronavirusit. Në Kosovë është anuluar kampionati dhe nuk është shpallur kampioni.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Cassano: Interi është qesharak në Ligën e Kampionëve. Futboll në Itali nuk luajnë ata, por Atalanta

Ish sulmuesi i Milanit dhe Interit Antonio Cassano foli me mikrofonat BoboTV duke skanuar situatën e Interit. “Ka gjetur një qëndrueshmëri të madhe. Skuadra...

Reali barazon në frymën e fundit ndaj Sociedad, titulli largohet akoma më shumë 

Reali i Madridit nuk ka shkuar më shumë se një barazim 1-1 mbrëmjen e sotme ndaj Sociedadit në shtëpi. Një barazim që...

Java e 23-të në Superligë luhet në fundjavë, vëmendja në “Fadil Vokrri” dhe “Rexhep Rexhepi”

Java e 23-të në Superligën e Kosovës do të vazhdojë në fundjavë. Fillimisht, ndeshja e parë do të luhet...

Tifozët e Ballkanit nisin ta kërkojnë rikthimin e Ismet Munishit

Dy ndeshjet e fundit pa fitore e po ashtu edhe eliminimi nga Kupa e Kosovës ishin të mjaftueshme që aventura e Bledi...

Recent Comments