No menu items!
Ballina Opinione ATA QË GLLABRUAN KLUBET MUNDOHEN TANI TË SHITEN SI ZËRI I VETËDIJES!!!

ATA QË GLLABRUAN KLUBET MUNDOHEN TANI TË SHITEN SI ZËRI I VETËDIJES!!!

Shkruan: Driton LATIFI

Ne Shqiperi, FSHF ndan dikun 30mi Lekë per futbollistë perafersisht 230€, deri sa FFK ndane 350€ dhe po degjoj zera injorantesh te pakenaqur… cka menduat ju se Federata ka obligim te ju financoje kontratat?!?!?
Faji ne kete rast bie mbi FFK-ne per lazdrimin qe i ben disa matrapazeve duke mos i luftuar, por perkdhelur sikur me kete rast.
Jane te njejtit qe pa asnje baze ligjore kane gllaberuar klubet e futbollit, duke mashtruar komunitetin, qytetin, shtetin e ligjin dhe tani ata mundohen te shnderrohen ne zerin e vetedijes per “te miren e pergjithshme te futbollit”.
Interesa te grupeve klanore ne kohe pandemie! Tmerr!

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Insigne pas ndeshjes shpërthen keq me shokët e ekipit dhe trajnerin Gattuso

Lorenzo Insigne shumë i zemëruar me shokët e tij të skuadrës për mënyrën se si përfundoi Sassuolo-Napoli 3-3. Skuadra e De Zerbi rrëmbeu barazimin për...

Celina nuk e shpëton Dijonin nga humbja e radhës në Ligën 1

Dijoni vazhdon të ketë rezultate negative në elitën e futbollit francez. Në ndeshjen e vlefshme të javës së 28-të...

Recent Comments