No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA VALON BERISHA: ME PADURIM PRES TË RIFILLOJË BUNDESLIGA

VALON BERISHA: ME PADURIM PRES TË RIFILLOJË BUNDESLIGA

Futbolli në Evropë po vazhdon të jetë i izoluar si shkak i përhapjesë së pandemisë së koronavirusit. Edhe futbollistët e Kosovës që luajnë në liga të ndryshe evropiane po vuajnë nga ky virus. Për këtë gjë ka folur edhe mesfushori i KOsovës, Valon Berisha i cili tha se i është rikthyer stërvitjeve me skuadrën e tij Fortuna. “Ne u kthyem në stërvitje në grupe me nga dy lojtar. Çfarë po bëj në këtë periudhë? Unë gatuaj, pastroj, mbaj kontakte me shokët e mi në Instagram. Unë me të vërtetë shpresoj se Coronavirus nuk do ta godas shumë vendin tim, sepse atje shërbimi shëndetësor është pak mbrapa”, tha Berisha. “Unë e fillova mirë aventurën time në Bundesliga dhe mezi pres të rifilloj përsëri. Nuk kam pasur probleme me integrimin në skuadër, e dija gjuhën dhe kjo më ndihmoi. Por mbi të gjitha e njihja Uwe Rosler, një trajner që e kisha pasur në Norvegji. Trajneri beson në mua, ne mbërritëm pothuajse së bashku në Fortuna dhe unë fillova të luaja menjëherë”, përfundoi ai.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani nuk dëshiron t’i komentojë rezultatet e “Niklit”: Zyrtarët e klubit e dinë më mirë se çka po ndodh

Feronikeli sot ka pësuar një humbje të rëndë duke u mposhtur në fushën e vetë nga rivali lokal Drenica me rezultat 1:3.

Duro ankohet sërish në referim

Drenica ka triumfuar në derbin drenicak ndaj Feronikelit me rezultat 1:3. Kreshnik Uka realizoi dy gola për mysafirët, kurse Frashëri shënoi një tjetër për...

Drenica gjunjëzon “Niklin”, Arbëria bindëse ndaj Besës

Skuadra e Drenicës ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në garën për mbijetesë në elitë, duke e mundur Feronikelin në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në...

Po shkëlqen me West Ham, Lindgard kërkohet nga Leicester!

Jesee Lingard ishte një nga lojtarët më të kritikuar te Manchester United nga tifozët por huazimi i tij te West Ham tregoi...

Recent Comments