No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR VALDANO: LËRENI TË QETË RONALDINHON!

VALDANO: LËRENI TË QETË RONALDINHON!

Ish-futbollisti dhe trajneri i Argjentinës, Jorge Valdano, i doli në mbrojtje Ronaldinho Gauchos pas peripecive që po kalon braziliani në Paraguai, ku u ndalua nga policia me akuzën e falsifikimit të dokumenteve.

Valdano, në shkrimin e tij në gazetën “El País”, me titull “Lëreni të qetë Ronaldinhon”, tha se “Ronaldinho u burgos për disa javë. Nëse niveli mesatar i krimit ishte ai i kryer nga Ronaldinho, e gjithë bota duhet të ishte një burg. Të jesh i trashë, siç e ka etiketuar avokati i tij, nuk do të thotë se je kriminel. Për futbollistët brazilianë jeta është gjithmonë një festë dhe futbolli, një lojë që e ekzalton jetën.”

Ronaldinho aktualisht ndodhet në një hotel në Paraguai në arrest shtëpie, pasi gjykatësi pranoi një garanci prej më shumë se një milion eurosh. Tashmë Ronnie dhe vëllai i tij janë në pritje të nisjes së gjyqit. Ata qëndruan rreth një muaj në një burg, në kryeqytetin Asunsion./SS/

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments