No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A RAMSEY: CR7 ËSHTË I JASHTËZAKONSHËM

RAMSEY: CR7 ËSHTË I JASHTËZAKONSHËM

Aron Ramsey iu bashkua Juventusin verën e kaluar, pasi i përfundoi kontrata me Arsenalin, ndërsa në një intervistë të dhënë për mediat italiane, ka treguar edhe arsyet që e shtynë t’u bashkohet bardhezinjve.

“Juventus është klubi madh dhe dua të fitoj trofe. Dua të fitojmë Serinë A, pro të ndihmoj edhe shokët për të ngritur lart trofeun e Ligës së Kampionëve”. Jemi një skuadër e kompletuar dhe besoj se do t’ia dalim ta fitojmë këtë trofe”, deklaroi mesfushori uellsian.

Ramsey foli me superlative edhe për shokun e tij të skuadrës, Cristiano Ronaldon, të cilin e cilësoi një atlet të jashtëzakonshëm, që shënon në pjesën më të madhe të ndeshjeve dhe ndihmon ekipin me praninë e tij në fushë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments