No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA PREMIERE LEAGUE POGBA: MEZI PO E PRES RIKTHIMIN NË FUSHË

POGBA: MEZI PO E PRES RIKTHIMIN NË FUSHË

Francezi Paul Pogba deklaroi se ka përjetuar një “zhgënjim” të madh për shkak të dëmtimit që e ka mbajtur larg fushave të lojës për pjesën më të madhe të sezonit dhe pohoi se tani, që ndihet pranë rikuperimit të plotë, po mendon vetëm “për të luajtur përsëri” .

Ndalja e kampionatit për shkak të Koronavirusit e shtyu rikthimin në fushë të lojtarit të Manchester United, i cili dëmtoi këmbën e djathtë në fillim të sezonit, në përplasjen kundër Southamptonit, dhe në rikthimin në fushë në fillim të këtij viti, në ndeshjen kundër watfordit dhe Newcastle, çka e detyroi t’i nënshtrohej operacionit.

Kam qenë i mërzitur për një kohë të gjatë. Tani jam pothuajse gati dhe po mendoj vetëm për t’u rikthyer dhe stërvitur në të njëjtën kohë me shokët e ekipit tim. Kurrë nuk e kam kaluar diçka të tillë në karrierën time. Mezi po e pres kthimin në fushë dhe dua ta bëj si duhet, duke treguar se sa shumë e dua futbollin “, – tha mesfushori francez në faqen e internetit të Manchester United.

Edhe pse ka qëndruar më shumë në infermieri gjatë këtij sezoni emri i Pogbasë është përfolur në vazhdimësi për largimin nga “Old Trafford”, me destinacion Real Madridin apo Juventusin. Kriza e shkaktuar nga Koronavirusi e bën edhe më të vështirë arritjen e një marrëveshjeje për t’u larguar nga “Djajtë e Kuq”, pasi mungesa e financave pritet të ulë ofertat e majme për lojtarët më të mirë në qarkullim./SS/

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bledar Devolli tregon kush është trajneri më i mirë në Kosovë

Sot u zhvilluan dy ndeshje të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në futboll. Ballkani u mposht minimalisht në derbin e javës nga Llapi...

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin

Xhiro e 22-të e Superligës së Kosovës sot na solli dy ndeshje të cilat ndikuan në ndryshimin e renditjes tabelare, duke e...

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Recent Comments