No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A MARCHISIO: MË MUNGON FUTBOLLI

MARCHISIO: MË MUNGON FUTBOLLI

Ish-mesfushori i Juventusit, Claudio Marchisio, e ka pranuar se një ditë dëshiron të jetë trajneri i bardhezinjve. Italiani zhvilloi një video live në “Instagram”, ku iu përgjigj pyetjeve të tifozëve.

”Do më pëlqente shumë të isha unë trajneri i Juventusit një ditë, por jo të gjithë futbollistët bëhen trajner të zotë. Nëse ata do më telefonin, nuk do mendoja dy herë”, përgjigjet Marchisio.

”Më mungon shumë futbolli, dhomat e zhveshjeve. Unë kam qenë një lojtar që mund të luaja në role të ndryshme. Sot mund ta shikoj veten time tek lojtarë si Castrovilli, Barella apo Pellegrini”, deklaron 34-vjeçari. Marchisio e braktisi futbollin në tetorin e kaluar për shkak të dëmtimeve të shpeshta në gju./abcnews/

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Del Piero: Lënia në stol e Ronaldos, veprim i zgjuar nga Pirlo

Alessandro Del Piero pranon se Juventusi e befasoi me lojën kundër Lazio. Ish-kapiteni bardhezi shton se lënia në stol e Cristiano Ronaldos ishte një...

Zidane: Nuk përfshihem në punët e gjyqtarëve!

Zinedine Zidane mbajti gjuhën, kur fliste për lojën e diskutueshme dhe, si gjithmonë, ndoqi politikën e tij për të mos folur për arbitrat. Polemikat për...

Batatina me propozim interesant për derbin gjilanas

Kryendeshja e javës së 24-t në Superligën e Kosovës në futboll sjell derbin gjilanas mes Dritës dhe Gjilanit. Ndonëse objektivat i kanë të ndryshme, prapë...

Ramadani: Mentaliteti është ajo që ka ndryshuar Prishtinën

Prishtina është skuadra më në formë në stinorin pranveror në kuadër të elitës së futbollit kosovar. Skuadra kryeqytetase e ka nisur mbarë pranverën në futbollin...

Recent Comments