No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR FERONIKELI REAGON PAS DEKLARATËS SË HEROLIND SHALËS

FERONIKELI REAGON PAS DEKLARATËS SË HEROLIND SHALËS

Mesfushori i Kombëtares Kosovës, Herolind Shala, së fundmi në një intervistë për Radio Rilindja në Oslo është shprehur që do të donte ta përfundonte karrierën në Superligën e Kosovës, te klubi i Feronikelit.

Pas kësaj deklarate të Shalës ka reaguar edhe klubi drenicas, i cili përmes një postimi në faqen zyrtare, shkruan:

“Është kënaqësi e jashtëzakonshme që një futbollist si ai vazhdon të jetë me këmbë në tokë, duke mos harruar asnjëherë prejardhjen e tij drenicase”.

“Ai padyshim që është i mirëseardhur në klubin e tij të zemrës dhe i dëshirojmë edhe më shumë suksese e në veçanti shëndet në karrierën e tij”, shkruhet më tej.

Kjo në fakt nuk është hera e parë që Shala shpreh admirim për klubin e Feronikelit, pasi që dashurinë për ‘Niklin’ ai e ka dëshmuar edhe shumë herë të tjera.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Cassano: Interi është qesharak në Ligën e Kampionëve. Futboll në Itali nuk luajnë ata, por Atalanta

Ish sulmuesi i Milanit dhe Interit Antonio Cassano foli me mikrofonat BoboTV duke skanuar situatën e Interit. “Ka gjetur një qëndrueshmëri të madhe. Skuadra...

Reali barazon në frymën e fundit ndaj Sociedad, titulli largohet akoma më shumë 

Reali i Madridit nuk ka shkuar më shumë se një barazim 1-1 mbrëmjen e sotme ndaj Sociedadit në shtëpi. Një barazim që...

Java e 23-të në Superligë luhet në fundjavë, vëmendja në “Fadil Vokrri” dhe “Rexhep Rexhepi”

Java e 23-të në Superligën e Kosovës do të vazhdojë në fundjavë. Fillimisht, ndeshja e parë do të luhet...

Tifozët e Ballkanit nisin ta kërkojnë rikthimin e Ismet Munishit

Dy ndeshjet e fundit pa fitore e po ashtu edhe eliminimi nga Kupa e Kosovës ishin të mjaftueshme që aventura e Bledi...

Recent Comments