No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR CHALLANDES: IDEALE PËR NE QË NDESHJA ME MAQEDONINË E VERIUT TË LUHET...

CHALLANDES: IDEALE PËR NE QË NDESHJA ME MAQEDONINË E VERIUT TË LUHET NË DHJETOR

Ndeshja e plejofit të Ligës së Kombeve në mes të Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës është shtyrë dy herë shkaku i pandemisë COVID-19.

Është thënë se mund të zhvillohet në një prej muajve të fundvitit – shtator, tetor apo nëntor. Por, për përzgjedhësin e përfaqësueses së Kosovës, zviceranin Bernard Challandes, ndeshja kundër Maqedonisë së Veriut do të ishte ideale të zhvillohej në dhjetor.

Challandes, në një intervistë për emisionin sportiv të KTV-së “Sporti Total”, ka thënë se ekipi tij do të ishte më i përgatitur për ta zhvilluar ndeshjen në dhjetor. Muajin dhjetor e ka përsëritur disa herë gjatë intervistës.

“Mendoj se mundësia për t’u luajtur, shpresoj të jetë në dhjetor, është situatë e mirë për ne, pasi mund ta përgatisim më mirë ndeshjen kundër Maqedonisë së Veriut. Do të jenë edhe gjashtë ndeshje të Ligës së Kombeve, në shtator, tetor dhe nëntor. Dhe, për ne është një mundësi e mirë për t’u përgatitur, mendoj se mund të jemi më të përgatitur për dhjetor se tani”, ka thënë Challandes.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments