No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A CAKTOHET DATA E RE E RIFILLIMIT TË FUTBOLLIT NË ITALI

CAKTOHET DATA E RE E RIFILLIMIT TË FUTBOLLIT NË ITALI

Pasojat e COVID-19 po i përjeton shumë edhe futbolli, që është ndalur dhe humbjet në aspektin financiar janë të mëdha. Nëse nuk rinisin kampionatet, atëherë shumë klube do të viheshin në rrezik. Në Itali po mendojnë të rikthehen dhe po mendohet për gjithçka.

Më 27 prill planifikohet që lojtarët të kryejnë teste mjekësore dhe më pas të stërviten për katër javë.  ishte menduar një skenar që ndeshjet të luheshin në zona ku virusi i ri nuk është përhapur shumë, por ky opsion duket se ka rënë poshtë dhe do të luhet në të gjithë Italinë.

ndeshjet e para mendohet të zhvillohen më 31 maj, sigurisht në varësi të situatës. Në Federatën Italiane të Futbollit ka edhe optimistë të tjerë, që mendojnë se gjërat do të bëhen më mirë dhe kampionati të rikthehet që me 24 maj. Ajo që dallohet qartë është fakti që ky sezon duhet të mbarojë me çdo kusht. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ademi e Salihu takojnë trajnerin gjerman

Presidenti Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu kanë zhvilluar sot takim me përzgjedhësin e Kombëtares U21, Michael Nees. Gjatë këtij takimi u...

Ndërron jetë legjenda e futbollit kroat

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare legjenda e futbollit kroat, Zlatko Kranjçar- “Cico” Kranjëar ka ndërruar jetë në mëngjesin e sotëm në spitalin e Merkurit,...

E thotë agjenti i lojtarit; Mendy është Mbappe i mbrojtjes

Mbrojtësi i Real Madrid, Ferland Mendy, ishte heroi i madrilenëve në duelin kundër Atalantës në Champions League. Francezi shënoi golin e fitores në Bergamo...

Pioli: Milani nuk hidhet poshtë për dy ndeshje

Milani fitoi kundër Romës dhe tani numëron 8 pikë më shumë se verdhekuqtë. Synimi është që në fund të sezonit kuqezinjtë të jenë në...

Recent Comments