No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR ANCELOTTI TREGON SI PO E KALON KOHËN NË KARANTINË

ANCELOTTI TREGON SI PO E KALON KOHËN NË KARANTINË

Fushat e stërvitjes së Evertonit janë mbyllur prej më shumë se një muaji. Problem nuk është vetëm pamundësia për t’u stërvitur siç duhet, por edhe mbyllja në shtëpi. Trajneri i “Toffees”, Carlo Ancelotti, ka treguar për faqen zyrtare të klubit se si po shkon karantina.

“Marr biçikletën dhe shkoj për shëtitje në plazh, sigurisht duke respektuar distancimin shoqëror. Këtu jemi me fat, sepse në Itali nuk është e mundur. Si e kaloj kohën në shtëpi? Gjatë ditës që dua të gatuaj, është një nga pasionet e mia. Në mbrëmje shikoj seriale televizive. Nuk është një kohë e mirë në botë, në Angli, në Itali dhe në Europë, për shkak të kësaj pandemie, por nga ana tjetër, fakti që ne kemi mundësinë të ecim dhe të ngasim një biçikletën është i rëndësishëm për ne. Jam në kontakte me shumë njerëz në Itali, ata janë të detyruar të qëndrojnë në shtëpi”.

Ndërsa vazhdon të studiojë videot e ndeshjeve dhe të mbajë kontakte të ngushta me stafin e tij, Ancelotti ka kohën e mjaftueshme për t’iu kushtuar pasionit të tij të madh, gatimit.

“Pjata ime më e mirë? Makaronat. Mund të gatuaj makarona bolonjeze, me kërpudha apo karbonara. Mendoj se jam i mirë në gatim.”/SS/

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments