No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR PRESIDENTI I FFK-SË QETËSON DARDANËT; CHALLANDES VAZHDON ME KOSOVËN

PRESIDENTI I FFK-SË QETËSON DARDANËT; CHALLANDES VAZHDON ME KOSOVËN

Gazeta e madhe zvicerane, Blick, ka shkruar se e ardhmja e Bernard Challandesit në postin e përzgjedhësit të Kosovës nuk është e sigurt.

Por kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, ka thënë për Koha.net se nuk ka vend për brengosje. Ademi e vlerëson punë të kryer vazhdimin e kontratës me përzgjedhësin me të cilin Kosova ka shënuar ngritjen e madhe.

Challandes ka kontratë deri në muajin qershor. Ai ka 11 fitore e pesë barazime në 20 ndeshje si përzgjedhës i Kosovës. Selektor i Kosovës ishte emëruar më 2 mars të vitit 2018.

Zvicerani 68-vjeçar vlerësohet lartë për punën që e bënë si selektor. Kosova është dy fitore larg Evropianit. Me Challandesin përzgjedhës, Kosova ka arritur fitore të mëdha, ndërsa për ecurinë e saj kanë shkruar mediat më të mëdha ndërkombëtare. Zvicerani respektohet e çmohet edhe nga tifozët e shumë të Kosovës.

“Nëse Bernard Challandes është shëndosh e mirë, ai do të vazhdoj me Kosovën. Ne jemi të gatshëm të vazhdojmë e besoj shumë që edhe Bernard Challandes ka disponim të njëjtë”, ka thënë Agim Ademi të shtunën për Koha.net.

Challandes gjithnjë ka shprehur respekt për Kosovën. Nuk ka dhënë shenja që nuk është i interesuar të vazhdojë me Kosovën.

“Sllogani ynë është: vazhdojmë me krenari dhe përgjegjësi. Kjo vlenë edhe sa i takon së ardhmes së Challandesit”, ka thënë Ademi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Insigne pas ndeshjes shpërthen keq me shokët e ekipit dhe trajnerin Gattuso

Lorenzo Insigne shumë i zemëruar me shokët e tij të skuadrës për mënyrën se si përfundoi Sassuolo-Napoli 3-3. Skuadra e De Zerbi rrëmbeu barazimin për...

Celina nuk e shpëton Dijonin nga humbja e radhës në Ligën 1

Dijoni vazhdon të ketë rezultate negative në elitën e futbollit francez. Në ndeshjen e vlefshme të javës së 28-të...

Recent Comments