No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR NUMRI 1 I DARDANËVE E QUAN GJEST TË JASHTËZAKONSHËM PAKON E FFK-SË

NUMRI 1 I DARDANËVE E QUAN GJEST TË JASHTËZAKONSHËM PAKON E FFK-SË

Federata e Futbollit e Kosovës gjatë ditës së djeshme kanë ndarë disa mjete vetanake si ndihmë për klubet, gjyqtarët dhe delegatët e futbollit kosovar.

Ndaj këtyre mjeteve financiare, kanë reaguar shumë klube të cilat kanë falënderuar FFK-në dhe kryetarin Ademi.

Kurse, gjatë ditës së sotme edhe kryetari i Dardanëve, Lulëzim Berisha me anë të një postimi e ka quajtur gjestë të jashtëzakonshëm ndihmën e FFK-së ndaj klubeve.

Ky është postimi i plotë i Kryetarit të “Dardanëve”

Gjest i jashtëzakonshëm nga FFK në krye me Agim Ademin.
Në këtë kohe pandemie kur e gjithë bota po përballet me këtë sfidë, FFK ka organizuar një pako ndihmëse ku do ndihmojë: klubet e superligës, klubet e ligës së parë, klubet e ligës së dytë, klubet e ligës së tretë, liga e femrave, liga e femrave u16, klubet e futsallit, gjyqtarët e delegatët, do përfitojnë nga një pako.

FFK me mundësitë e saj qëndroi pranë komunitetit të futbollit edhe këtë herë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments