No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA LA LIGA MESSI: KISHA FRIKË TA SHIHJA NË SY, PAPRITUR ISHA NË NJË DHOMË...

MESSI: KISHA FRIKË TA SHIHJA NË SY, PAPRITUR ISHA NË NJË DHOMË ME TË

Lionel Messi ka befasuar me deklaratën e tij më të fundit. Ylli argjentinas foli për L’Equipe, aty ku tregoi disa prapaskena të vitit 2008, vit kur Thierry Henry u transferua nga Arsenali te Barcelona.

“Që në ditën e parë kur hyri në dhomat e zhveshjes, kisha frikë ta shihja në sy”, tha fillimisht ylli argjentinas. “Kisha krijuar një imazh të qartë në mendjen time se si do të ishte takimi i parë me Titin dhe papritur, isha në një dhomë me të.

E admiroja Henryn, mënyra si kishte pushtuar Anglinë me futbollin e tij. Henry ishte një talent i një gjeneratë të tërë, mënyra si shënonte golat, si driblonte në fushë. Isha i lumtur që më në fund ishim shokë skuadre së bashku”, tha mes të tjerash Lionel Messi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments