No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR KLUBI SHQIPTAR NGA LEPOSAVIQI PËRSHËNDET PAKON E FFK-SË

KLUBI SHQIPTAR NGA LEPOSAVIQI PËRSHËNDET PAKON E FFK-SË

Federata e Futbollit e Kosovës gjatë ditës së premte ka marrë vendim që nga mjetet vetanake t’i ndihmojë të gjitha klubet, duke përfshitë edhe gjyqtarët, delegatët e kontrollorët e referimit, shkruan Gazeta inFokus.

Pas këtij vendimi shumë klube kosovarë kanë falënderuar kryetarin Ademi dhe FFK-në.

Së fundmi një falënderim të veçantë për Federatën e Futbollit të Kosovës e ka bërë edhe klubi i futsallit Albaniku, i cili klub është nga komuna e Leposaviqit.

FC Albaniku është i vetmi klub nga i tërë veriu i Kosovës i regjistruar si klub zyrtar dhe merr pjesë në garat zyrtare në Republikën e Kosovës

Më poshtë keni komunikatën e klubit të futsallit Albaniku.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani nuk dëshiron t’i komentojë rezultatet e “Niklit”: Zyrtarët e klubit e dinë më mirë se çka po ndodh

Feronikeli sot ka pësuar një humbje të rëndë duke u mposhtur në fushën e vetë nga rivali lokal Drenica me rezultat 1:3.

Duro ankohet sërish në referim

Drenica ka triumfuar në derbin drenicak ndaj Feronikelit me rezultat 1:3. Kreshnik Uka realizoi dy gola për mysafirët, kurse Frashëri shënoi një tjetër për...

Drenica gjunjëzon “Niklin”, Arbëria bindëse ndaj Besës

Skuadra e Drenicës ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në garën për mbijetesë në elitë, duke e mundur Feronikelin në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në...

Po shkëlqen me West Ham, Lindgard kërkohet nga Leicester!

Jesee Lingard ishte një nga lojtarët më të kritikuar te Manchester United nga tifozët por huazimi i tij te West Ham tregoi...

Recent Comments