No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR FFK LAVDËROHET PËR PAKON EMERGJENTE EDHE NGA KRITIKUESI MË I MADH...

FFK LAVDËROHET PËR PAKON EMERGJENTE EDHE NGA KRITIKUESI MË I MADH NDËR VITE

Njëri nga personat e shumtë që kontribuan në pavarësimin e futbollit të Kosovës para luftës ishte edhe Skënder Selmani.

Ai ishte anëtar i kryesisë së FFK’së në vitet e 90ta, duke mbajtur edhe pozitën e kryetarit të Këshillit të Garave, shkruan Olle.

Pas luftës, Selmani u bë opozitë e FFK’së duke e kritikuar menaxhmentin e kësaj të fundit, në tentim për të përmirësuar gjendjen e futbollit kosovar.

Por, puna e tanishme në Federatën e Futbollit të Kosovës e ka kënaqur nivelin e lartë të pritjeve të ish-futbollistit mitrovicas.

“Po më vjen mirë që kritikat kanë ndikuar në vetëdijesimin e disa personave në FFK. Pra e kuptuan që FFK nuk është organ komandues i futbollit, por është organ ekzekutues i futbollit”, shkroi në rrjetin social Facebook.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shpërthen Pirlo: Shikoni ndeshjet dhe pastaj komentoni, do më tregoni ju se çfarë duhet të bëj?!

Zhgënjimi për barazimin ndaj Veronës ka qenë i madh në kampin e Juventusit dhe kjo gjë u pa qartë edhe te trajneri Andrea Pirlo,...

Klopp do të largohet nga Liverpool, kjo është oferta që e josh!

Kohës së Jurgen Klopp në krye të Liverpoolit duket se po i vjen fundi. Kjo është ajo që bëjnë me dije mediat angleze, sipas...

Superliga vazhdon sot me dy ndeshje, derbi zhvillohet në Podujevë

Sot do të zhvillohen dy ndeshjet e radhës në kuadër të javës së 22-të në Superligën e Kosovës në futboll. Kampioni në fuqi, Drita, pritet...

Bayern blindon talentin, arrin akordin për rinovimin e kontratës

Para pak ditësh Gjermania mundi të bindë Jamal Musiala të bashkohet me kombëtaren e “Panzerave” dhe jo të Anglisë. Mbrëmjen e djeshme ka pasur...

Recent Comments