No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR EDHE VLLAZNIA E MIRËPRET PAKON E FFK-SË

EDHE VLLAZNIA E MIRËPRET PAKON E FFK-SË

Federata e Futbollit e Kosovës gjatë ditës së djeshme kanë ndarë disa mjete vetanake si ndihmë për klubet, gjyqtarët dhe delegatët e futbollit kosovar.

Ndaj këtyre mjeteve financiare, kanë reaguar shumë klube të cilat kanë falënderuar FFK-në dhe kryetarin Ademi, shkruan Gazeta Olle.

Klubi i radhës që ka falënderuar FFK-në dhe Agim Ademin është ajo e Vllaznisë së Pozheranit.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale Vllaznia gjithashtu ka uruar që kjo situatë aktuale me pandemi të kalon sa më parë.

Më poshtë postimi i tyre:

Për Federatën e Futbollit të Kosovës me në krye me Presidentin Ademi,!

Së pari urojmë që këtë pandemi globale ta kalojmë me sa më pak pasoja,

Në emër të Kryesiës së klubit Vllaznia/Pozheran i shprehim mirnjohje të thellë FFK e në veqanti Presidentit Ademi për angazhimin dhe kontributin që po bën që edhe në këtë kohë emergjente gjen fonde që sado pak ti ndihmoj futbollistët që janë nën kontrata me klubet e futbollit për mbështetje financiare,

Lutemi që sa më shpejt të kalon kjo pandemi dhe ti kthehemi fushave të gjelbërta

Kryesia e KF Vllaznia/ Pozheran

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

FBK e nominon Linda Shalën për kryetare të KOK-ut

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) sot më 8 mars e ka zyrtarizuar nominimin e nënkryetares së Bordit të FBK-së, Linda Shala...

Zymberi i Dritës godet Duron: Po mundohet ta shpikë ujin e nxehtë!

Drita ka marrë një tre pikësh të artë nga udhëtimi në Drenas. Gjilanasit triumfuan me rezultat minimal 0-1 falë një goli të shënuar nga Festim...

Bunjaku shpalos detajet e projektit VAR: FIFA na ka përgëzuar për punën e bërë

VAR-i në Kosovë do të bëhet realitet në një të ardhme të afërt. Edhe pse ka të tillë që ende nuk besojnë...

Statovci: Nuk e di çfarë kërkojnë klubet pa stadiume në Superligë!

Ish-futbollisti i njohur kosovar, Faruk Statovci, tani në rolin e analistit ka kritikuar klubet e vogla, e sidomos ato që nuk kanë...

Recent Comments