No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR EDHE 2 KORRIKU FALËNDERON FFK-NË

EDHE 2 KORRIKU FALËNDERON FFK-NË

Federata e Futbollit e Kosovës gjatë ditës së djeshme kanë ndarë disa mjete vetanake si ndihmë për klubet, gjyqtarët dhe delegatët e futbollit kosovar.

Ndaj këtyre mjeteve financiare, kanë reaguar shumë klube të cilat kanë falënderuar FFK-në dhe kryetarin Ademi, shkruan Olle.

Klubi i radhës që ka falënderuar FFK-në dhe Agim Ademin është ajo e 2 Korrikut nga Prishtina.

“Klubi i futbollit “2 Korriku” falënderon FFK-në. Javë më parë Federata e Futbollit e Kosovës u zotua se do t’u gjendej pranë klubeve në këtë kohë pandemie dhe tashmë kur ndodhemi në karantinë tash e disa javë FFK ka vendosur të ndihmoj të gjitha klubet me anë të pakos së ndihmës emergjente nga mjetet vetanake.

Nga kjo pako do të ndihmohen të gjitha kampionatet në kategorinë e seniorëve. Klubet që garojnë në Ligën e Parë do të ndihmohen nga 30 persona me shumën prej 200 euro për person. Kjo ndihmë nga ana e FFK-së është e mirëseardhur për të gjithë”, thuhet në postimin e 2 Korrikut në Facebook.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Insigne pas ndeshjes shpërthen keq me shokët e ekipit dhe trajnerin Gattuso

Lorenzo Insigne shumë i zemëruar me shokët e tij të skuadrës për mënyrën se si përfundoi Sassuolo-Napoli 3-3. Skuadra e De Zerbi rrëmbeu barazimin për...

Celina nuk e shpëton Dijonin nga humbja e radhës në Ligën 1

Dijoni vazhdon të ketë rezultate negative në elitën e futbollit francez. Në ndeshjen e vlefshme të javës së 28-të...

Recent Comments