No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA COMAN: VUAJTA NGA LËNDIMET E NJËPASNJËSHME

COMAN: VUAJTA NGA LËNDIMET E NJËPASNJËSHME

Kingsley Coman është një lojtar i talentuar, por dëmtimet e shpeshta ia kanë nxirë jetën lojtarit të Bayern Munchen. 23-vjeçari ka vuajtur shumë, por situata e vështirë e ka forcuar dhe pjekur. Në një prononcim për Eurosport, lojtari i shpejtë i krahut të majtë të sulmit, flet rreth dëmtimeve të tij të rënda dhe kalvarit të tij.

“Kam pasur një lëndimë në këmbë për gjashtë javë radhazi dhe riaftësimi ka qenë shumë i vështirë, kështu që nisa t’i bëja pyetje vetes. Nëse dëmtimet do të kishin një distancë prej 1 apo 2 vitesh nga njëri-tjetri, nuk do të kishte ndodhur asgjë, por u dëmtova në të njëjtën kavilje tre herë gjatë një sezoni. Nuk e mora si një dobësi personale, por në kokën time shfaqeshin një mori mendimesh.

Nuk jam plakur ende, por e di çfarë do të thotë të luash çdo tre ditë. Nuk mund të vrapoj gjatë gjithë kohës për 10 ndeshje radhazi. Jam pjekur tashmë dhe e di që duhet të menaxhoj gjendjen fizike. Gjithsesi, rëndësi ka që gjendem në një klub që beson ende tek unë“, thekson Coman. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani nuk dëshiron t’i komentojë rezultatet e “Niklit”: Zyrtarët e klubit e dinë më mirë se çka po ndodh

Feronikeli sot ka pësuar një humbje të rëndë duke u mposhtur në fushën e vetë nga rivali lokal Drenica me rezultat 1:3.

Duro ankohet sërish në referim

Drenica ka triumfuar në derbin drenicak ndaj Feronikelit me rezultat 1:3. Kreshnik Uka realizoi dy gola për mysafirët, kurse Frashëri shënoi një tjetër për...

Drenica gjunjëzon “Niklin”, Arbëria bindëse ndaj Besës

Skuadra e Drenicës ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në garën për mbijetesë në elitë, duke e mundur Feronikelin në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në...

Po shkëlqen me West Ham, Lindgard kërkohet nga Leicester!

Jesee Lingard ishte një nga lojtarët më të kritikuar te Manchester United nga tifozët por huazimi i tij te West Ham tregoi...

Recent Comments