No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA SERIE A BISEDA INTERESANTE E DYBALAS ME DEL PIERON

BISEDA INTERESANTE E DYBALAS ME DEL PIERON

Numri 10 i Alex Del Piero nuk u hoq nga qarkullimi dhe tanimë atë e mban Paolo Dybala. Sulmuesi italian, një ditë më parë madje ka pasur një bisedë me argjentinasin, “live” në Instagram. Shumë tema diskutimi mes dy lojtarëve që tifozët e Juventusit i adhurojnë.

Dybala zbulon edhe çfarë i kishte ndodhur vite më parë, kur kishte dështuar të blinte në ankand një fanellë të Del Piero të sezonit 2010/11. Në fund e humbi për vetëm 10 euro. “I thashë vetes se duhet ta kisha atë fanellë.

Hyra në webin ku shitej fanella me llogarinë e të dashurës time, kështu që njerëzit nuk e dinin se isha unë. Nuk e mbaj mend shumën, por e ofrova një të tillë për fanellën. Aty nuk tregohej cila ishte shifra më e lartë. E vendosa dhe shifra ime ishte më e larta.

Kishin mbetur edhe tre ditë. Prita e prita. Nëse dikush vendoste një ofertë më të lartë, të vinte një email. Kishin mbetur edhe pesë orë dhe unë po prisja. Isha gati të festoja, por në sekondën e fundit hyri një përdorues tjetër dhe unë e humba bluzën për 10 euro.

Kur doja të bëja kundër-ofertën, nuk kisha më kohë. U zemërova shumë. Ishte diçka e jashtëzakonshme”, i tregoi Dybala ish-sulmuesit të Juventus, Alex Del Piero, i cili tani po jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe fluturon shpesh drejt Italisë. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments