No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA PREMIERE LEAGUE ARNOLD: GOMEZ MË RUAN SHPINËN

ARNOLD: GOMEZ MË RUAN SHPINËN

Futbollisti i talentuar i Liverpool, Trent Alexander-Arnold, po konsiderohet si mbrojtësi i djathtë më i mirë në botë, edhe pse është vetëm 21 vjeç. Anglezi, për suksesin e tij, i ka dhënë meritë edhe partnerit në mbrojtje, qendërmbrojtësit të djathtë, Joe Gomez.

“Gomez bën një punë fantastike, që shpeshherë kalon pa u vënë re”, tha fillimisht Arnold për shokun e tij të mbrojtjes. “Ai ka treguar se nuk i frikësohet asnjë sulmuesi dhe është gati të përballet me të gjithë, si në shpejtësi, ashtu dhe në duel forcë.

Ka vetëbesim të jashtëzakonshëm, edhe pse në moshë të re. Më thotë gjithmonë të dal para, pasi ai më ruan shpinën. Kemi katër qendërmbrojtës të shkëlqyer në skuadër dhe për mua dhe Robbon (Robertson), është më e thjeshtë për të sulmuar”, tha Arnold.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Cassano: Interi është qesharak në Ligën e Kampionëve. Futboll në Itali nuk luajnë ata, por Atalanta

Ish sulmuesi i Milanit dhe Interit Antonio Cassano foli me mikrofonat BoboTV duke skanuar situatën e Interit. “Ka gjetur një qëndrueshmëri të madhe. Skuadra...

Reali barazon në frymën e fundit ndaj Sociedad, titulli largohet akoma më shumë 

Reali i Madridit nuk ka shkuar më shumë se një barazim 1-1 mbrëmjen e sotme ndaj Sociedadit në shtëpi. Një barazim që...

Java e 23-të në Superligë luhet në fundjavë, vëmendja në “Fadil Vokrri” dhe “Rexhep Rexhepi”

Java e 23-të në Superligën e Kosovës do të vazhdojë në fundjavë. Fillimisht, ndeshja e parë do të luhet...

Tifozët e Ballkanit nisin ta kërkojnë rikthimin e Ismet Munishit

Dy ndeshjet e fundit pa fitore e po ashtu edhe eliminimi nga Kupa e Kosovës ishin të mjaftueshme që aventura e Bledi...

Recent Comments