No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Reus: S'do të ketë më lojtar që do të qëndrojnë 10 vite...

Reus: S’do të ketë më lojtar që do të qëndrojnë 10 vite në një klub

Marco Reus është pjesë e Borussia Dortmund që prej vitit 2012, kur verdhezinjtë paguan rreth 18 milionë euro te Gladbah. Sulmuesi anësor, prej tetë sezonesh, është kthyer në një nga lojtarët më të dashur të tifozëve të Dortmund dhe nuk ka ndërmend të largohet nga aty.

Bayern Munchen është munduar ta “joshë”, por nuk ia ka dalë dot. Reus, së fundmi ka dhënë edhe një intervistë për Die Ëelt dhe thekson se në të ardhmen nuk do të ketë më lojtarë flamuj, si Thomas Muller tani, apo si Maldini, Totti e De Rossi më parë.

“Nuk do të ketë më djem si unë edhe Thomas Muller në të ardhmen. Francesco Totti dhe Daniele De Rossi nga Roma më vijnë në mendje tani. Ndjesia ime është që lojtarë që qëndrojnë në një klub për dhjetë vite ose më shumë, do të jenë të rrallë në të ardhmen”, shprehet Reus.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Mbrëmje ferri për Napolin e Amir Rrahmanin, eliminohen nga Europa League

Napoli i ka dhënë fund aventurës në Ligën e Europës pasi janë eliminuar nga Granada me rezultat të përgjithshëm 2:3.

Ajo që ndodhi në Bullgari ishte e turpshme, boksieres kosovare i vidhet fitorja

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku, ka mbetur sot pa medalje në turneun ndërkombëtar “Strandja” që u mbajt në Sofje të Bullgarisë.

Tovërlani nuk dëshiron t’i komentojë rezultatet e “Niklit”: Zyrtarët e klubit e dinë më mirë se çka po ndodh

Feronikeli sot ka pësuar një humbje të rëndë duke u mposhtur në fushën e vetë nga rivali lokal Drenica me rezultat 1:3.

Duro ankohet sërish në referim

Drenica ka triumfuar në derbin drenicak ndaj Feronikelit me rezultat 1:3. Kreshnik Uka realizoi dy gola për mysafirët, kurse Frashëri shënoi një tjetër për...

Recent Comments