No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Neuer i kërkon Bayernit kontratë 5-vjeçare

Neuer i kërkon Bayernit kontratë 5-vjeçare

Rinovimi me Manuel Neuer vazhdon të jetë një çështje e pazgjidhur te Bayern Munchen. Kapitenit i përfundon kontrata në vitin e ardhshëm dhe akordi i rinovimit nuk po arrihet. Portieri pret një kontratë 5-vjeçare, por drejtuesit e klubit bavarez e cilësojnë të tepërt, duke llogaritur moshën 34-vjeçare të lojtarit.

Bild raporton se Neuer ka shtuar një tjetër kërkesë. Ai përfiton 15 milion euro në sezon, por dëshiron një rritje rrogë. Portieri i njohur kërkon 20 milion euro rrogë sezonale në kontratën e re dhe diçka e tillë nuk i ka pëlqyer krerëve të lartë të Bayernit.

Kampionët e Gjermanisë kanë investuar te Alexander Nubel, i cili do të vijë në Mynih në verë, veprim që nuk është pritur aspak mirë nga Neuer. Situata e krijuar nuk e përjashton një largim të tij në fund të këtij sezoni, teksa Chelsea është klubi më i interesuar për shërbimet e portierit të kombëtares gjermane.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tifozët e Ballkanit nisin ta kërkojnë rikthimin e Ismet Munishit

Dy ndeshjet e fundit pa fitore e po ashtu edhe eliminimi nga Kupa e Kosovës ishin të mjaftueshme që aventura e Bledi...

Batatina për llapjanët që i ka kundër: Ata i kemi që çaji të pihet më shumë!

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina përmes një postimi ka thënë se është i lumtur që 99% të llapjanëve e mbështetin.

“Nuk merremi me analista”: Nga Drita i reagojnë ashpër Granit Begollit për deklaratën kundrejt Xhevdet Shabanit

Nuk ka asnjë dyshim të vetëm se Xhevdet Shabani ka qenë futbollisti më i rëndësishëm te Drita e Gjilanit në vitet e...

Muharrem Sahitit komenton postin e ri në Federatën e Futbollit të Kosovës

Kombëtarja e Kosovës në futboll nga muaji mars nis një mision të qartë, atë të kualifikimit në Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

Recent Comments