No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Mane: Doja të shkoja te Manchester United

Mane: Doja të shkoja te Manchester United

Liverpool është i fortë në të gjithë repartet, por treshja Salah-Firminho-Mane në majën e sulmit është diçka e mrekullueshme. Të tre futbollistët janë përmirësuar shumë nën drejtimin e Jurgen Klopp dhe tifozët e zjarrtë të “The Reds” janë të lumtur që i kanë në skuadrën e zemrës.

Sadio Mane është pjesë e kampionëve të Evropës prej verës së vitit 2016, periudhë kur u largua nga Southampton. Për të interesohej edhe Manchester United dhe senegalezi ishte shumë pranë transferimit te “armiqtë” e urryer të Liverpoolit, diçka që e zbulon në një prononcim për The Times.

“Në fillim mendoja të transferohesha te United. Ishte një moment i vështirë për mua, kisha disa ndeshje që kisha përfunduar në stol dhe e kisha ndarë mendjen që nuk do të më kërkonte askush. Më pas erdhi interesimi i Jurgen Klopp, u gëzova shumë për diçka të tillë. Trajnerit i jam dukur si një këngëtar i muzikës rap në takimin tonë të parë? S’më kishte shkuar kurrë në mendje që i kisha lënë atë përshtypje”, thekson Sadio Mane. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Mbrëmje ferri për Napolin e Amir Rrahmanin, eliminohen nga Europa League

Napoli i ka dhënë fund aventurës në Ligën e Europës pasi janë eliminuar nga Granada me rezultat të përgjithshëm 2:3.

Ajo që ndodhi në Bullgari ishte e turpshme, boksieres kosovare i vidhet fitorja

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku, ka mbetur sot pa medalje në turneun ndërkombëtar “Strandja” që u mbajt në Sofje të Bullgarisë.

Tovërlani nuk dëshiron t’i komentojë rezultatet e “Niklit”: Zyrtarët e klubit e dinë më mirë se çka po ndodh

Feronikeli sot ka pësuar një humbje të rëndë duke u mposhtur në fushën e vetë nga rivali lokal Drenica me rezultat 1:3.

Duro ankohet sërish në referim

Drenica ka triumfuar në derbin drenicak ndaj Feronikelit me rezultat 1:3. Kreshnik Uka realizoi dy gola për mysafirët, kurse Frashëri shënoi një tjetër për...

Recent Comments