No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Lukaku: Adriano ishte idhulli im, bashkë do të shënonim 70 gola

Lukaku: Adriano ishte idhulli im, bashkë do të shënonim 70 gola

Romelu Lukaku dhe idhulli i tij, Adriano, tërhoqën vëmendjen e tifozëve të shumtë të Interit nëpërmjet një komunikimi në Instagram. Sulmuesi belg e ritheksoi se i ashtuquajturi “Perandori” e ka frymëzuar karrierën e tij.

“Ky futbollist ka bërë gjëra të mëdha për Interin dhe përfaqësuesen e Brazilit. Ishte idhulli im i fëmijërisë. Nëse do të luanim bashkë, do të shënonim 70 gola në sezon. I kam parë golat e “Perandorit” në YouTube, prandaj nuk ekzistonte asnjë klub tjetët në Itali veç Interit. Conte dhe stafi i tij po me ndihmojnë shumë. Pas asaj situate të krijuar te Manchester United, ishte shumë e rëndësishme të shkoja në një klub ku do të më ndihmonin shumë. Këtu e gjithë familja ime ndihet mirë.”

Adriano, nga ana tjetër, nuk u kurseu lëvdata për sulmuesin belg.

“Të premtoj që do të vij të të takoj së shpejti në “Appiano Gentile”. Ti je një futbollist i madh, këtë e di edhe ti. Tani ke marrë vendin tim, jam i lumtur për ty dhe Interin. Milano është një qytet i mrekullueshëm dhe tifozët janë gjithmonë përkrah skuadrës, sa herë që ajo ka nevojë. Kujtimet e mia? Goditja e lirë kundër Realit dhe aksioni individual ndaj Undineses, këta janë golat e mi më të bukur si zikaltër. Nuk do ta harroj kurrë derbin e fituar 3-2 në minutën e fundit.”

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments