No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Kumbulla krahasohet me Chiellinin

Kumbulla krahasohet me Chiellinin

Federico Balzaretti, ish-mbrojtës i Juventusit, tashmë në rolin e opinionistit të DANZ, duke folur për mbrojtësin e Veronës, shqiptarin e talentuar, Marash Kumbulla, nuk hezitoi të krahasonte me një emër të madh të futbollit italian, kapitenin e “Zonjës së Vjetër”, Giorgio Chiellini.

“Ka mbrojtës të formuar të cilët luajnë mirë me topin, por që kanë boshllëqe në fazën mbrojtëse. Mirëpo kur i referohemi Kumbullës, flasim për një mbrojtës të ndryshëm, një mbrojtës të stilit të vjetër që më kujton për karakteristikat fizike Giorgio Chiellinin në fillesat e tij”.

20-vjeçari Kumbulla, i cili është ndër futbollistët më pak të paguar në Serinë A, ka spikatur te Verona në këtë sezon, duke qenë titullar i padiskutueshëm në formacion. Rritja e tij eksponenciale si futbollit ka nxitur klubet më të mëdha jo vetëm  në Itali, për të blerë kartonin e tij. Në Itali, në “pole” është Interi, ndjekur nga Juventusi, Napoli dhe Lazio, ndërsa në Angli ka zëra për interesimin e Chelsea-t, Manchester United dhe së fundmi të City-t.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments