No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Klubi gjakovar falënderon kreun e FFK-së për ndihmën

Klubi gjakovar falënderon kreun e FFK-së për ndihmën

Federata e Futbollit e Kosovës gjatë ditës së sotme ka ndarë mjete emergjente për klubet kosovare.

Skuadrat e Superligës kanë përfituar nga 350 euro, kurse ato të Ligës së Parë nga 200 euro, shkruan Olle.

Fitues të mjeteve financiare janë edhe skuadrat e kategorive të tjera, si dhe gjyqtarët e delegatët e futbollit kosovar.

Ndaj këtyre mjeteve financiare, ka reaguar skuadra e Gjakovës ka falënderuar FFK-në për ndihmat.

Më poshtë postimi i tyre:

Faleminderit Kryetar i nderuar për ndihmën tuaj.

Faleminderit që jeni, se ju sot lumturuat shumë familje Futbollistash, Trajnerësh, Gjygjtarësh dhe këdo që jetën ja ka kushtuar Futbollit që në këto momente të vështira që po kalon Kosova dhe sidomos Futbolli Kosovar kanë nevojë për ndihmën tuaj, e ju vepruat lum ne që të kemi Kryetar z.Agim Ademi.

Të përgjegjshëm, të ndjeshëm, mirëkuptues dhe të sjellshëm.
Jo të gjitha fjalët e gjuhës sonë janë të mjaftueshme për të treguar ndihmën tuaj për njerëzit e futbollit Kosovar.

Shumë njerëz kanë harruar konceptin e “dhembshurisë” dhe ju keni mjaft.

Ndani mirësinë, energjinë e padepërtueshme dhe disponimin e gëzuar.

Dhe një herë faleminderit.
Kryetar: AGIM ADEMI.

Me respekte Kryesia KF.GJAKOVA

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bledar Devolli tregon kush është trajneri më i mirë në Kosovë

Sot u zhvilluan dy ndeshje të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në futboll. Ballkani u mposht minimalisht në derbin e javës nga Llapi...

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin

Xhiro e 22-të e Superligës së Kosovës sot na solli dy ndeshje të cilat ndikuan në ndryshimin e renditjes tabelare, duke e...

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Recent Comments