No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR KEK-u falënderon presidentin e FFK-së

KEK-u falënderon presidentin e FFK-së

Skuadrat e Superligës kanë përfituar nga 350 euro, kurse ato të Ligës së Parë nga 200 euro nga pakoja emergjente të cilën e ka shpërndarë FFK-ja sot.

Fitues të mjeteve financiare janë edhe skuadrat e kategorive të tjera, si dhe gjyqtarët e delegatët e futbollit kosovar.

Për këtë ndihmë, kryetari i KEK-ut, Besnik Mjeku ka falënderuar FFK-në dhe presidentin Ademi.

“Në emër timin personal dhe në emër të klubit dua ta falënderoj Agim Ademin dhe FFK-në për pakon e dhënë për 30 personat në klub. Në këtë krizë që po kalon futbolli i Kosovës është për t’u lavdëruar Federata e Kosovës që na rri sa do pak pranë. Urojmë të kalojmë këtë fazë dhe t’i kthehemi futbollit sa më parë”, tha Mjeku për Olle.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Dramë në Drenas, Alidema e rikthen Dritën në pozitën e parë

Festim Alidema ka shënuar një supergol në minutën e 5-të të kohës shtesë, duke ia sjellë Dritës një...

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Recent Comments