No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Juventus-Milan, garë për “kristalin” e Barcelonës

Juventus-Milan, garë për “kristalin” e Barcelonës

Merkatoja e futbollistëve për sezonin 2020/21 pritet të jetë shumë e komplikuar si pasojë e krizës së Koronavirusit. Nuk do të ketë më transferime me shifra stratosferike, ndërsa klubet do të synojnë më shumë huazimet, për të shmangur shpenzimet e larta.

“Gazzetta dello Sport”, duke iu referuar lëvizjeve të mundshme në merkato, sugjeron transferimin në Itali të sulmuesit të Barcelonës, Ousmane Dembélé. Për futbollistin francez kanë shfaqur interes të veçantë Juventusi dhe Milani.

Klubi katalan dëshiron të bëjë ndryshime thelbësore në ekipin e parë, duke afruar futbollistë të rëndësishëm si Lautaro Martinez apo Neymar Junior, dhe duke larguar, nëse do të jetë e mundur, Ivan Rakiticin, Philippe Coutinhon apo Ousmane Dembélénë.

Barcelona, duke parë rendimentin e dobët të francezit, që për shkak të dëmtimeve më shumë ka qëndruar në Infermieri, do të ishte e gatshme të pranonte ofertat serioze për të, por nuk përjashtohet mundësia që ta huazojë, për t’u çliruar të paktën nga paga e tij.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ademi e Salihu takojnë trajnerin gjerman

Presidenti Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu kanë zhvilluar sot takim me përzgjedhësin e Kombëtares U21, Michael Nees. Gjatë këtij takimi u...

Ndërron jetë legjenda e futbollit kroat

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare legjenda e futbollit kroat, Zlatko Kranjçar- “Cico” Kranjëar ka ndërruar jetë në mëngjesin e sotëm në spitalin e Merkurit,...

E thotë agjenti i lojtarit; Mendy është Mbappe i mbrojtjes

Mbrojtësi i Real Madrid, Ferland Mendy, ishte heroi i madrilenëve në duelin kundër Atalantës në Champions League. Francezi shënoi golin e fitores në Bergamo...

Pioli: Milani nuk hidhet poshtë për dy ndeshje

Milani fitoi kundër Romës dhe tani numëron 8 pikë më shumë se verdhekuqtë. Synimi është që në fund të sezonit kuqezinjtë të jenë në...

Recent Comments