No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Galliani gjen zgjidhjen për Serien A

Galliani gjen zgjidhjen për Serien A

Ndërkohë që Coronavirusi vazhdon përhapet në mbarë globin, Federata Italiane po shikon opsionin më të mirë për fatin e këtij sezoni. Të paktën deri në javën e parë të majit nuk do të rifillojë, por ish-drejtori sportiv i Milanit, Adriano Galliani, ka një propozim të ri.

“Për dy vite duhet të ndejkim skemën që përdor Amerika Latine. Pra sezoni 2020/2021 duhet të fillojë në muajin shkurt dhe e njëjta gjë dhe për vitin tjetër. Është e vetmja mënyrë që sezoni aktual të përfundojë”, propozon CEO  i Monzës.

”Pas dy viteve do të rikthehemi në normalitet. Madje mendoj se ndeshjet që do të zhvillohen në Korrik dhe Gusht do të kenë më shumë audiencë. FIFA e ka vendosur Kupën e Botës 2022 dhe e njëjta gjë duhet bërë me Europianin dhe Kupën e Amerikës. Ose mund të luhen në verë, por lojtarë duhet të rikthehen sërish në fushë për të përfunduar sezonin”, mbyll Galliani. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Fitojnë Ballkani e Trepça ‘89

Ballkani dhe Trepça ’89, kanë shënuar fitore identike në ndeshjet e xhiros së 23 të Superligës së Kosovës në futboll. Skuadra e Ballkanit e...

Ish-futbollisti i Kosovës parashikon: Bledi Shkëmbi apo Bledar Devolli, humbja njërin mund ta lë pa punë

Elita e futbollit kosovar sot sjell një ndeshje jashtëzakonisht interesante dhe të fortë. Fjala është për përballjen Ballkani – Drenica e cila luhet në Suharekë...

Mesut Ozil i pafat, mbyll sezonin pas dëmtimit të rëndë në gju

Mesut Ozil u largua nga Arsenali në janar dhe iu bashkua skuadrës së Fenerbahce, me dëshirën për të fituar titullin kampion në Turqi. Gjithsesi...

Recent Comments